دریافت – رسید تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی

دریافت – رسید: تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی رئیس جمهور اهالی رسانه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی عدالت مانند باران، غلظت خشونت را می گیرد / شهردار اصفهان

شهردار اصفهان گفت: وکیل باید به گونه ای عمل کند که انصاف را پررنگ و به آن نقش اساسی بدهد. هرچند امکان دارد عدالت خشن باشد. ولی انصاف عصای دست عدالت هست. عدالت م

عدالت مانند باران، غلظت خشونت را می گیرد / شهردار اصفهان

شهردار اصفهان: عدالت مانند باران، غلظت خشونت را می گیرد

عبارات مهم : باران

شهردار اصفهان گفت: وکیل باید به گونه ای عمل کند که انصاف را پررنگ و به آن نقش اساسی بدهد. هرچند امکان دارد عدالت خشن باشد. ولی انصاف عصای دست عدالت هست. عدالت مثل باران غلظت خشونت را می گیرد و آن را مثل رحمت الهی تلطیف می کند و ترمیم قانون را عهده دار هست.

به گزارش ایسنا، قدرت الله نوروزی امروز (یکشنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: حقوق مجموعه قوانینی است که جهت تنظیم روابط اجتماعی یک جامعه تنظیم شده است و نظم و عدالت آن چیزی است که حقوق به دنبال اجرای آن است و دولت زمینه اجرا شدن آن را گارانتی می کند.

وی با بیان اینکه واکنش‌ها وکلا نشانه عدالت و انصاف در جامعه هست، افزود: ماموریت مهم وکلا پیگیری عدالت است و اگر عدالت برقرار شود به دنبال آن نظم هم در جامعه بر قرار می شود. افلاطون گفته است عدالت باید با حروف ریز در وجود همه و با حروف بزرگ باید در وجود دولت نوشته شود، بنابراین عدالت در وجود همه وجود دارد.

عدالت مانند باران، غلظت خشونت را می گیرد / شهردار اصفهان

شهردار اصفهان با اشاره به واژه عدالت، انصاف و حق گفت: این سه واژه پر معنا هستند که به قول راغب اصفهانی عدالت بر دو قسم عدالت طبیعی و عدالت شرعی هست. از طرف دیگر عدالت طبیعی، یک عدالت مطلق و نسخ ناپذیر هست. هرچند در طول تاریخ بعضی از حکومت ها با شعار عدالت ظلم کرده اند.

نوروزی اعتقاد است وکیل باید به گونه ای عمل کند که انصاف را پررنگ و به آن نقش اساسی بدهد. هرچند امکان دارد عدالت خشن باشد. هرچند انصاف عصای دست عدالت هست. عدالت مثل باران غلظت خشونت را می گیرد و آن را مثل رحمت الهی تلطیف می کند و ترمیم قانون را عهده دار هست.

شهردار اصفهان گفت: وکیل باید به گونه ای عمل کند که انصاف را پررنگ و به آن نقش اساسی بدهد. هرچند امکان دارد عدالت خشن باشد. ولی انصاف عصای دست عدالت هست. عدالت م

وی با اشاره به این عنوان که انصاف بر اساس وضع موجود قضاوت می کند و این وکلا هستند که می توانند به نظام حقوقی کشور نرمش ببخشند و شعله ای از عدالت را که تحمل آن سخت است را به گونه ای از میان بردارند، تصریح کرد: وکیل به عنوان یک بال فرشته و عدالت با کمک انصاف می توانند در جهت استقرار نظم در روابط اجتماعی گام بردارند.

واژه های کلیدی: باران | تنظیم | خشونت | شهردار | اصفهان | روابط اجتماعی | شهردار اصفهان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs