دریافت – رسید تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی

دریافت – رسید: تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی رئیس جمهور اهالی رسانه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ۱میلیون فقره چک در بهمن برگشت خورد ، ۴

بانک مرکزی اعلام کرد: در بهمن 1396 در کل کشور، 6/9 میلیون فقره چک به ارزش730 هزار میلیارد ریال مبادله شد که از این تعداد، 4/1 میلیون فقره چک به ارزش 149 هزار می

۱میلیون فقره چک در بهمن برگشت خورد ، ۴

۴/۱میلیون فقره چک در بهمن برگشت خورد

عبارات مهم : ایران

بانک مرکزی اعلام کرد: در بهمن 1396 در کل کشور، 6/9 میلیون فقره چک به ارزش730 هزار میلیارد ریال مبادله شد که از این تعداد، 4/1 میلیون فقره چک به ارزش 149 هزار میلیارد ریال، برگشت داده شد. به گزارش «آرمان» از بانک مرکزی، در بهمن امسال ۱۵ درصد از تعداد و 4/20 درصد از ارزش کل چک های مبادله ای در کل کشور را چک های برگشتی تشکیل می دهد که سهم ارزشی این چک ها نسبت به ماه قبل زیاد کردن و نسبت به بهمن سال گذشته کم کردن یافته هست. سهم تعدادی چک های برگشتی نیز نسبت به ماه قبل زیاد کردن و نسبت به بهمن سال گذشته کم کردن داشته است.

۱میلیون فقره چک در بهمن برگشت خورد ، ۴

همچنین در بهمن سال ۱۳۹۶ در پایتخت کشور عزیزمان ایران بالغ بر 5/3 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ۴۴۷ هزار میلیارد ریال مبادله شد که از این تعداد، حدود ۵۱۷ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۸۷ هزار میلیارد ریال برگشت داده شده است هست. به این ترتیب، 7/14 درصد از تعداد و 4/19 درصد از ارزش کل چک های مبادله ای بهمن امسال در پایتخت کشور عزیزمان ایران را چک های برگشتی تشکیل می دهد که سهم ارزشی این چک ها نسبت به ماه قبل و نسبت به بهمن سال گذشته زیاد کردن یافته هست. سهم تعدادی چک های برگشتی نیز نسبت به ماه قبل و نسبت به بهمن سال گذشته زیاد کردن داشته هست. بر اساس این گزارش، بخش عمده ای از چک ها به علت فقدان یا کسری موجودی برگشت داده شده است هست. به طوری که در بهمن امسال در کل کشور 1/97 درصد از تعداد و 8/95 درصد از ارزش کل چک های برگشتی به علت کسری یا فقدان موجودی بوده هست. در بهمن امسال در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران 4/96 درصد از تعداد و 3/95 درصد از ارزش کل چک های برگشتی به علت کسری یا فقدان موجودی بوده است.

لازم به توضیح است بانک مرکزی در جهت براق سازی و مقاوم سازی اقتصاد، علاوه بر تکمیل زیرساخت پردازش و پذیرش الکترونیکی چک، پیاده سازی کامل سامانه های نظارتی مرتبط نظیر سامانه چک برگشتی، سامانه مرکز کنترل و نظارت اعتباری (مکنا) و به خاص سامانه صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک (صیاد) را با نشانه ایجاد زمینه و امکان نظارت موثر بر سازوکار صدور دسته چک در دستور کار قرار داده هست. با رونمایی از سامانه صیاد گام اجرایی جهت پیاده سازی سامانه یکپارچه چک درکشور برداشته شد. با راه اندازی این سیستم، بانک مرکزی موفق به صدور چک های یکپارچه شده است و همچنین اطلاعات چک به صورت آنلاین در دسترس متقاضیان است که امکان شناسایی و اعتبارسنجی را فراهم می کند. سامانه صیاد چهار نشانه «ارتقای ضریب امنیتی و اعتباربخشی به برگه چک»، «استانداردسازی جانمایی مورد نوشتاری و کم کردن عملیات تصدی گری»، «بررسی صلاحیت دارنده دسته چک از طریق سامانه های اعتبارسنجی بانک مرکزی» و «ایجاد شفافیت اطلاعاتی و جلوگیری از سوءاستفاده های ناشی از تبانی شعب در صدور دسته چک» را دنبال می کند.

بانک مرکزی اعلام کرد: در بهمن 1396 در کل کشور، 6/9 میلیون فقره چک به ارزش730 هزار میلیارد ریال مبادله شد که از این تعداد، 4/1 میلیون فقره چک به ارزش 149 هزار می

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس 15 اسفند گفت: طبق مصوبه افراد دارای چک برگشتی از دریافت هرگونه تسهیلات بانکی و گارانتی های ارزی و ریالی محروم می شوند. حجت الاسلام حسن نوروزی مسدودشدن و محرومیت حساب هایی که موجب اخلال در نظام اقتصادی استان شود را از این مورد استثنا اعلام کرد و حساب کشور عزیزمان ایران ماشین را به عنوان نمونه ای از این نوع حساب ها عنوان کرد. او افزود: اگر شخصیت حقوقی از طرف شخص حقیقی چک صادر کرده باشد نیز به همین مجازات گرفتار خواهد شد.

آرمان

واژه های کلیدی: ایران | مرکزی | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs