دریافت – رسید تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی

دریافت – رسید: تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی رئیس جمهور اهالی رسانه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی یادآوری ماجرای استخر به روحانی!

به گزارش آفتاب یزد، هر سخن حسن روحانی این روزها با تصویر العمل مخالفانش مواجه می شود. جلسات او در روزهای اخیر و توصیه های وی بازتاب فراوانی داشته هست. او اخیرا

یادآوری ماجرای استخر به روحانی!

یادآوری ماجرای استخر به روحانی!

عبارات مهم : تصویر

به گزارش آفتاب یزد، هر سخن حسن روحانی این روزها با تصویر العمل مخالفانش مواجه می شود. جلسات او در روزهای اخیر و توصیه های وی بازتاب فراوانی داشته هست. او اخیرا در جمع اهالی رسانه به آنان توصیه کرد که اخلاق را رعایت کنند. ولی گویا این توصیه وی باز هم به مذاق مخالفان خوش نیامده است و حملات علیه وی وارد فاز تازه ای شده است است.

یادآوری ماجرای استخر به روحانی!

رئیس جمهور گفته بود: «چرا بعضی از ما لحن مان را اصلاح نمی کنیم و آیا نمی دانیم با چه لحنی می خواهیم با دولت، با منطقه و با دنیا صحبت کنیم، با لحن تند به جایی نمی رسیم. والله جز اعتدال راه دیگری وجود ندارد. امام خمینی(ره) هم با اعتدال انقلاب را پیروز کرد. اگر امام به مردم می گفت بروند جلو ارتش بایستند و مقابله کنند، کشور حمام خون می شد. ولی امام چنان عمل کرد که هر چیزی را جذب و هضم کرد.»

وی در ادامه به روایتی استناد و تاکید می کند: «امیرالمومنین (ع) هنگامی که مشاهده کرد تعدادی از لشکریانش در صفین، حین جنگ به دشمن دشنام می دهند، تصویر العمل نشان داد و گفت من اصحابی را نمی خواهم که به دشمنانشان فحش دهند. حالا بعضی از ما که خود را شیعه علی(ع) می دانیم، آیا دشنام دادن را افتخار می دانیم و ناسزاگویی را انقلابی گری می دانیم؟ انقلابی ما امیرالمومنین و پیامبر اکرم (ص) هست، عماریاسر است.

به گزارش آفتاب یزد، هر سخن حسن روحانی این روزها با تصویر العمل مخالفانش مواجه می شود. جلسات او در روزهای اخیر و توصیه های وی بازتاب فراوانی داشته هست. او اخیرا

مگر ما شیعه علی(ع) نیستیم. ما انقلاب کردیم تا راه پیامبر(ص) و راه علی(ع) را دنبال کنیم که به اصحاب خود می فرمود که حتی در هنگام جنگ به دشمن دشنام ندهید.»البته این تنها نطق مدیر جمهور در روزهای اخیر نبوده که با تصویر العمل مخالفان همراه شده است هست. حسن روحانی چند روز قبل از حضور در ضیافت افطاری با اهالی رسانه در جمع اساتید و پزشکان در مورد حکومت امام علی(ع) سخنانی را بر زبان جاری کرد که تصویر العمل هایی متفاوتی را به همراه داشته است.

رئیس دولت یازدهم گفته بود: « حکومت علی(ع) با خواست و اصرار مردم تشکیل شد و این در حالی بود که ایشان در برابر اصرار مردم به آنها فرمودند که حکومت عدل من جهت شما سنگین است و باید به سراغ فرد دیگری بروید، ولی در عین حال این را نیز گفتند که اگر شما مردم فرد دیگری را گزینش کنید، من در اطاعت از او که شما مردم آن را برگزیدید، نخستین نفر خواهم بود.»

توضیح علی مطهری

یادآوری ماجرای استخر به روحانی!

نکته جالب توجه آنجاست که سخنان فوق حسن روحانی، فقط در میان منتقدان و مخالفان او بازتاب نداشته است چه آنکه علی مطهری نایب مدیر مجلس که گرایشی نسبتاً اصلاح طلبانه دارد در یادداشتی توضیحاتی را راجع به نطق مدیر جمهور بیان کرده است: «جناب آقای روحانی مدیر جمهور محترم در صحبت اخیر خود در جمع پزشکان جمله ای فرمودند که نیاز به توضیح داشت.

ایشان فرمودند: «امیرالمومنین (ع) مبنای ولایت و حکومت را نظر مردم و گزینش مردم می داند. لمن ولّیتموا امرکم، گفت که هر کس که شما او را به عنوان ولیّ خودتان و رهبر جامعه برگزینید من هم اطاعت می کنم، من هم می شنوم و اجرا می کنم. امیرالمومنین (ع) مبنای حکومت و فرمانروایی را رای مردم، خواست مردم و آرای مردم می داند.»

به گزارش آفتاب یزد، هر سخن حسن روحانی این روزها با تصویر العمل مخالفانش مواجه می شود. جلسات او در روزهای اخیر و توصیه های وی بازتاب فراوانی داشته هست. او اخیرا

این سخن جناب ایشان قطعا ناظر به مسئله امامت نیست، بلکه همانطور که قرائن نشان می دهد مقصودشان شرط تحقق حکومت امام یعنی رای و گزینش مردم است و سیره علی (ع) نیز همین را تایید می کند.

پس از رحلت رسول اکرم (ص) زمانی که مردم به هر دلیلی علی رغم نص پیامبر اسلام به شخص دیگری اقبال نشان دادند، آن حضرت به خاطر حفظ اساس اسلام و وحدت مسلمین قیام نکرد و حتی در مواردی با خلیفه اول و دوم همکاری داشت و طرف مشورت آنها بود، ولی بعد از فوت خلیفه سوم و اقبال مردم به امیرالمومنین (ع) و اتمام حجت بر او، حکومت و خلافت را پذیرفت، در حالی که قبل از آن نیز امام بود و از سه ارزش امامت یعنی مرجعیت بیان دین و ولایت معنوی و زعامت سیاسی، تنها ارزش زعامت سیاسی و رهبری اجتماع را در اختیار نداشت.

یادآوری ماجرای استخر به روحانی!

بنابراین مشروعیت امامت به معنی مورد نظر شیعه، از ناحیه خدا و رسول خداست، ولی شرط تحقق یک شاخه آن یعنی زعامت سیاسی و رهبری جامعه، رای و نظر مردم و به عبارت دیگر مقبولیت شخص امام نزد مردم هست. جهت دوره غیبت، از سوی امام عصر (عج) راه اندازی عام با عنوان «فقهای جامع الشرایط» صورت گرفته و راه اندازی خاص آن با گزینش مردم صورت می گیرد که طبعا اگر اقبال مردم نباشد، باز مانند وقت معصوم حکومت امام و ولی فقیه قابل تحقق نخواهد بود.»

واکنش آیت الله مصباح یزدی

اما توضیح علی مطهری موجب نشد مخالفان نسبت به سخنان حسن روحانی تصویر العمل نشان ندهند. مصباح یزدی حامی سیدابراهیم رئیسی در انتخابات، در درس اخلاق خود دیروز با اشاره به سخنان مطرح شده است گفت: «عده ای معتقدند که هنگامی که مردم با کسی بیعت کردند، حضرت علی(ع) وظیفه خود دانست که از این شخص اطاعت کند آیا که مردم به او رای داده بودند در حالی که این گونه نبوده و این توجیه غصب خلافت از سوی آن ها است.»

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) اثر علامه امینی در رابطه با امام علی(ع) را مورد توجه قرار داد و گفت: «علامه امینی در کتاب الغدیر با استفاده از منابع اهل سنت، ولایت و امامت حضرت علی(ع) را به اثبات رسانده است.»آیت الله مصباح یزدی به مسئله تقیه در سیره ائمه(ع) اشاره و ابراز کرد: «بعد از امام سجاد(ع) اهل بیت(ع) اقدام به تقیه کردند و علت ابهام در مسئله ولایت اهل بیت(ع) گاهی به این علت بود.

تندترین واکنش

واکنش مصباح یزدی به سخنان اخیر مدیر جمهور را می توان واکنشی آرام تفسیر نمود. آیا که در برابر این تصویر العمل ها بعضی رسانه های جناح راست به مراتب موضع گیری های تندتری را منتشر کردند. سایت بی باک که منتسب به اصولگرایان است در یادداشتی به توصیه های اخلاقی حسن روحانی به رسانه ها تصویر العمل نشان داده و مدعی شده است است که روحانی و بعضی دولتمردانش بیشترین فحاشی ها را علیه منتقدان خود داشته اند تا جایی که در تاریخ انقلاب هیچ مسئول ارشدی تا این حد به منتقدان خود بددهنی نکرده است.

این رسانه در آخر یادداشت خود اظهار امیدواری می کند که حسن روحانی در آخرین شب قدر توبه کند (!) سایت خبری فوق مطلب خود را با این جمله تامل برانگیز به آخر می برد: «به هر حال استخرهای اشرافی و اختصاصی هر لحظه آدم ها را سرزنده نمی کند، شاید تقدیر الهی بر آن شد که در همان محیط های اشرافی عمر کسی آخر یابد و دیگر فرصتی جهت توبه باقی نماند.»

قابل آینده نگری بود

نکته ای را که نباید از ذهن دور نگه داشت قابل آینده نگری بودن این فشارها و هجمه ها به حسن روحانی است.پس از پیروزی او در انتخابات سخت ۹۶، بسیاری از ناظران متفق القول بودند که مدیر جمهور روزهای مشکل را پیش رو خواهد داشت. به نظر می رسد دلواپسان جهت ۴ سال آتی برنامه های متنوعی را در مورد مدیر جمهور و اطرافیانش در نظر دارند. این در حالی است که مردم بارها در انتخابات متفاوت به بداخلاقی «نه» گفته اند.

واژه های کلیدی: تصویر | سیاسی | رسانه ها | حسن روحانی | رئیس جمهور | اهالی رسانه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs