دریافت – رسید تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی

دریافت – رسید: تصویر سیاسی رسانه ها حسن روحانی رئیس جمهور اهالی رسانه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی سیگار عامل خستگی و ضعف جسمی

کارشناسان سلامت معتقدند افراد مسنی که سیگار ‌می‌کشند نسبت به همسالان غیرسیگاریِ خود زیاد به لحاظ جسمی ضعیف و کم‌بنیه هستند. 

سیگار عامل خستگی و ضعف جسمی

سیگار عامل خستگی و ضعف جسمی

عبارات مهم : سیگار

کارشناسان سلامت معتقدند افراد مسنی که سیگار می کشند نسبت به همسالان غیرسیگاریِ خود زیاد به لحاظ جسمی ضعیف و کم بنیه هستند.

به گزارش ایسنا، پزشکان انگلیسی اظهار داشتند: افراد مسنی که سیگاری هستند در مقایسه با همسالان خود که در گذشته سیگار می کشیده و اکنون آن را ترک کرده یا هرگز از محصولات دخانی استفاده نکرده اند از نظر جسمی ضعیف تر هستند.

سیگار عامل خستگی و ضعف جسمی

در این بررسی پزشکان انگلیسی به مطالعه روی افراد ۶۰ سال به اوج پرداختند که بعد از مدت چهار سال مشخص شد سیگاری ها ۶۰ درصد ضعیف تر از افرادی هستند که سیگار نمی کشند.

به گفته متخصصان دانشگاه کالج لندن افرادی که در گذشته سیگار را ترک کرده اند با زیاد کردن مشابه خطر ضعف و سستی روبه رو نیستند و این یافته نشان می دهد ترک سیگار حتی در آخرهای دوران زندگی هم بافایده است.

کارشناسان سلامت معتقدند افراد مسنی که سیگار ‌می‌کشند نسبت به همسالان غیرسیگاریِ خود زیاد به لحاظ جسمی ضعیف و کم‌بنیه هستند. 

آنها تاکید کردند: ترک سیگار به طور بالقوه می تواند از میزان ضعف و سستی در سنین بالاتر بکاهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ضعف و کم بنیه شدن با اوج رفتن سن همراه بوده و اجتناب ناپذیر هست. علائم آن نیز مشمول بر کم کردن وزن، خستگی، کم کردن سرعت راه رفتن و پایین آمدن سطح فعالیت جسمی می شود. همچنین افراد مسن کم بنیه زیاد احتمال دارد با مشکلاتی چون شکستگی استخوان، افت شناختی و خوابیدن شدن در بیمارستان دچار شوند که البته سیگار کشیدن به این پرسشها دامن می زند.

واژه های کلیدی: سیگار | پزشکان | انگلیسی | ترک سیگار | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs